Czuwanie u Matki w intencji Misji i Misjonarzy – Jasna Góra 29/30 maja 2010

PątnicyIMG_8489

Grupa parafian z parafii św. Rodziny w Gliwicach pod przewodnictwem ks. Marka Janiaka MSF wyruszyła na Jasną Górę o godzinie 18:30 w sobotę. Swoje czuwanie przy Matce Bożej – Jasnogórskiej Pani zaczęliśmy Apelem Jasnogórskim, po którym przywitał wszystkich zgromadzonych w kaplicy Cudownego Obrazu przyjaciół Misji ks. Jerzy Sołtysiak MSF. Przedstawił wszystkich księży – Misjonarzy Św. Rodziny, którzy wraz z nami modlili się przez całą noc . Modlitwa Różańcowa, śpiewy płynące z ust i serc pielgrzymów ofiarowana została w podzięce Matce Bożej i Jej Synowi za misjonarzy, ich pełną poświęcenia posługę na misjach w wielu krajach świata m.in. na Papui, Madagaskarze, na Ukrainie , Białorusi, w Czechach, Niemczech i innych . Mieliśmy okazję spotkać się z misjonarzami : ks. Bernardem Goworkiem MSF pracującym na Madagaskarze i ks. Bogdanem Cofalikiem MSF, który przybył z Papui Nowej Gwinei. Opowiadali oni o realiach swojej ciężkiej pracy, o ludziach, z jakimi przyszło im pracować, o radościach i smutkach, jakie towarzyszą im na co dzień w ich pracy misyjnej. O północy mszę św. odprawili neoprezbiterzy ks. Tomasz Malinowski MSF i ks. Adam Wachnio MSF. Kazanie wygłosił wiceprowincjał ks. Adam Sobczyk MSF Przypomniał jak ważna jest rola rodziny w wychowaniu młodego pokolenia. Jaka powinna być rodzina, aby kapłani, misjonarze z niej wychodzący byli pełni poświęcenia i miłości do Boga i drugiego człowieka zwłaszcza biednego, opuszczonego, oczekującego pomocy. Po mszy świętej spotkanie przy herbatce. Był czas na rozmowy z przyjaciółmi. A potem powrót do modlitwy. Czas mijał tak szybko… Nawet nie zauważyliśmy kiedy przyszedł czas na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny . I jeszcze pożegnanie z Matką Bożą, misjonarzami i pora wracać – jedni do Gliwic, inni do Rzeszowa, Konina, Kazimierza Biskupiego, Orzesza – każdy do swego domu…..

Więcej zdjęć w naszej galerii

Marzena Walecka z Gliwic z Ks. Markiem Janiakiem MSF