VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (05.05.2024)

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę (6-7-8 maja) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie.

3. W środę (8 maja) przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W środę po wieczornej mszy św. spotkanie organizacyjne, dzieci 1-wszo Komunijnych wraz z rodzicami.

5. W piątek (10 maja) rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w nowennie.

6. W sobotę (11 maja) Diecezjalne Forum Młodych. Odbędzie się w godzinach 10:00 – 15:00 w Domu i Parafii Św. Jacka – Gliwice – Sośnica.
    Natomiast o godz. 19.00 też w sobotę, spotkanie grupy młodzieży klas pierwszych ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania w przyszłym roku (2025).

7. W przyszłą niedzielę (12 maja) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii na Mszy św. o godzinie 11:30 odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej.

8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP na godz. 17:30 - każdego dnia.

10. Za dwa tygodnie – w niedzielę (19 maja) – na mszy św. o godz. 11:30, będziemy obchodzić rocznicę zeszłorocznej grupy dzieci pierwszokomunijnych..

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest „Gość Niedzielny”.

Jest kolejny numer dwumiesięcznika naukowego redakcji Gościa Niedzielnego
„Historia Kościoła ”, w cenie 12,00 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.