II NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (07.04.2024)

II Niedziela Wielkanocna

07.04.2024

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, jest również  Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza zbiórka do puszki przeznaczona będzie na potrzeby CARITAS.

3. W poniedziałek – liturgiczny obchód przeniesionej z 25 marca uroczystości Zwiastowania Pańskiego. To dzień Świętości Życia.

4. W środę wieczorna msza św. szkolna a po mszy św. spotkanie dzieci 1-wszo Komunijnych wraz z rodzicami.

5. W sobotę o godz. 19:00 spotkanie grupy młodzieży klas pierwszych ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania w przyszłym roku.

6. W przyszłą niedzielę (14 kwietnia) – Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Przypada również święto Chrztu Polski.

8. Zgodnie z zapowiedziami przesłane są krótkie Katechezy na niedziele kongresowe, do odczytania przed Mszami świętymi.

9. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydajności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę (10 kwietnia 2024) o godz. 11:00 na naszym placu Kościelnym przy parafii Św. Rodziny. Szczegóły na plakatach i ulotkach w gablotce.

10. Jest już zaproszenie do udziału na IV-te Dni Jedności ADS w Katedrze w Katowicach na 20 kwietnia 2024 r. Program szczegółowy w gablotce parafialnej. .

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest „Gość Niedzielny”.

ZMARTWYCHWSTANIE  CHRYSTUSA PEŁNE JEST
NADZIEI NA ŻYCIE Z NOWĄ MOCĄ, NAWET W TYCH TRUDNYCH MOMENTACH NASZEGO PIELGRZYMOWANIA, NAPEŁNIENI OBIETNICĄ, ŻYCZMY SOBIE TRWANIA W PRZEKAZANEJ NAM PRAWDZIE A NASZE ZMARTWYCHWSTANIE  NASTĄPI  W  PANU  ZBAWCY.

Życzą  Duszpasterze