I NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (31.03.2024)

Niedziela Wielkanocna

31.03.2024

1. Dzisiaj Uroczystość Wielkiej NocyProcesja i Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6:00. Kto uczestniczył we Mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, może powtórnie przystąpić do Komunii św. podczas „Mszy w dzień”.  Przeprowadzana po mszach św. zbiórka do puszki, przeznaczona jest na rzecz odbudowy spalonej plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na KUL i instytucje edukacyjne Kościoła w Diecezji. Msze św. o godz. 7:00; 9:30; 11:30 oraz o 18:00.

3. Opuszcza się liturgiczne celebrowanie pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca, ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocną.

4. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego (05 kwietnia) nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę o godz. 11:00 spotkanie grupy młodzieży klas drugich ponadpodstawowych przygotowujących się do Bierzmowania w tym roku.

6. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego

7. Przyszła niedziela jest – NIEDZIELĄ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – rozpoczynającą Tydzień Miłosierdzia. Niedzielna zbiórka do puszki przeznaczona jest na potrzeby CARITAS.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpoczyna się 1.05. w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach i kończy się 4.05.2024 r. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tegorocznym hasłem będą słowa Jezusa: „A ja Was pocieszę”.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest „Gość Niedzielny”.

ZMARTWYCHWSTANIE  CHRYSTUSA PEŁNE JEST
NADZIEI NA ŻYCIE Z NOWĄ MOCĄ, NAWET W TYCH TRUDNYCH MOMENTACH NASZEGO PIELGRZYMOWANIA, NAPEŁNIENI OBIETNICĄ, ŻYCZMY SOBIE TRWANIA W PRZEKAZANEJ NAM PRAWDZIE A NASZE ZMARTWYCHWSTANIE  NASTĄPI  W  PANU  ZBAWCY.

Życzą  Duszpasterze

.