VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (28.05.2023)

Niedziela Zesłania Ducha Św.

28.05.2023

1. Dzisiaj Niedziela — Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO — która kończy Okres Wielkanocny.

W dzisiejszą niedzielę, pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

2. W poniedziałek (29 maja) – Święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W środę (31 maja) – święto Nawiedzenia NMP.

4. W czwartek (1 czerwca) – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tradycyjnie – Dzień Dziecka, podczas adoracji modlimy się w intencji dzieci.

5. Do środy Nabożeństwa Majowe ku czci NMP na godz. 17:30 a od czwartku zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE  ku czci   Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach św. wieczornych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek o godz. 17:00 – Godzina Święta (Adoracja). W I-wszy piątek odwiedziny chorych prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub w kancelarii osób w potrzebie posługi sakramentalnej

7. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (8 czerwca 2023). Ołtarze będą ustawione przy ulicach: 1 – Akacjowej; 2 – Brzozowej; 3 – Gajdy i 4 – Idy. W procesji uczestniczyć będą: służba liturgiczna, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i dzieci sypiące kwiaty.

9. Przez dwie niedziele (dzisiaj i 04 czerwica) będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na kwiaty, by udekorować 4-ery ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.