21.05.2023

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (21.05.2023)

VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W naszej Parafii na Mszy św. o godzinie 9:30, będziemy obchodzić rocznicę zeszłorocznej grupy dzieci pierwszokomunijnych.

2. Gościmy ze Słowem Bożym, Ks. Proboszcza Jacka z parafii w Zabrzu-Grzybowicach. Jesteśmy jedną z parafii patronujących w budowie tamtejszego kościoła, dlatego kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na kontynuację prac budowlanych.

3. W środę (24 maja) – Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

4. W piątek (26 maja) Dzień Matki. Powierzamy nasze MAMY intencjom modlitewnym podczas Mszy Świętych i Nabożeństwa majowego.

5. W przyszłą niedzielę (28 maja) – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

6. W nadchodzącą niedzielę – tradycyjnie – w ostatnią niedzielę maja, pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.

7. Nadal kontynuujemy następnej niedzieli nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w nowennie.

8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP na godz. 17:30 - każdego dnia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.