VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - Ogłoszenia parafialne (14.05.2023)

VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W naszej Parafii na Mszy św. o godzinie 11:30 odbędą się Uroczystości I Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.

3. We wtorek (16 maja) rocznica poświęcenia kościoła katedralnego naszej diecezji.

4. W piątek (19 maja) rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w nowennie.

5. W sobotę, w naszym Seminarium MSF w Kazimierzu Biskupim, będzie miała miejsce uroczystość udzielenia sakramentu Święceń Kapłańskich dla naszego Zgromadzenia.

6. W przyszłą niedzielę (21 maja) – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na mszy św. o godz. 9:30, będziemy obchodzić rocznicę zeszłorocznej grupy dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie organizacyjne w środę – 17 maja, po mszy św. wieczornej.

7. W nadchodzącą niedzielę będziemy gościć ze Słowem Bożym, Ks. Proboszcza Jacka z parafii w Zabrzu-Grzybowicach. Jesteśmy jedną z parafii patronujących w budowie tamtejszego kościoła, dlatego kolekta przeznaczona będzie na kontynuację prac budowlanych.

8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci NMP na godz. 17:30 - każdego dnia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli.