19.03.2023

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - Ogłoszenia parafialne (19.03.2023)

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023

1. Dzisiaj 4 Niedziela Wielkiego Postu – zwana Laetare – zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy. Sobotnią wieczorną mszą św. wigilijną 4 niedzieli WP  rozpoczęliśmy WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Nasze duchowe przygotowanie przeprowadzi  Ks.  Adam Józef Sobczyk MSF - obecnie Mistrz Nowicjatu.

Program rekolekcyjnych ćwiczeń duchowych:
    sobota godz. 18:00 rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem ogólnym,
    niedziela godz. 7:00, 9:30, 11:30 i 18:00 Msze św. z kazaniem ogólnym,
    poniedziałek godz. 9:00 i 18:00 Msze św. z kazaniem ogólnym,
    wtorek godz. 9:00 i 18:00 Msze św. z kazaniem ogólnym,
      godz.19:00 nauka stanowa dla Rodziców,
    środa godz. 9:00 i 18:00 Msze św. z kazaniem ogólnym i zakończenie rekolekcji  Błogosławieństwem misyjnym.

W środę na zakończenie rekolekcji złożone ofiary kolektowe przeznaczone będą na potrzeby Nowicjatu MSF.

2. W poniedziałek – 20 marca – liturgiczny obchód przypadającej na dzisiejszą niedzielę uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

3. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:
    w piątek o godz. 17.30  –   DROGA  KRZYŻOWA. w niedzielę o godz. 17.15  –  GORZKIE  ŻALE  z kazaniem Pasyjnym.

4. Taca podczas nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do dekoracji Ołtarza Adoracji (ciemnicy) i Bożego grobu.

5. Droga Krzyżowa ulicami w tym roku odbędzie się w piątek - 24 marca, tydzień wcześniej aniżeli w poprzednich latach. Rozpocznie się od godziny 19.00 – jak dawniej,  wyruszymy od Kościoła OO. Franciszkanów - parafia NSPJ. przez ulice naszej parafii - Św. Rodziny do Kościoła Chrystusa Króla.

6. Jest możliwość zakupienia w zakrystii świec wielkanocnych tzw. „paschaliki” –  duże – 13,00 zł, małe – 8,00 zł. Akcja pomocowa  CARITAS.

7. Są wystawione skarbonki do zabrania, nie tylko dla dzieci, ale i dorośli mogą składać ofiary z przeznaczeniem na jałmużnę wielkopostną – będą darem „Juniora dla Seniora”. Tradycyjna akcja pomocowa CARITASU w Kościele Katolickim.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”
(Cena nowych tegorocznych numerów 10,00 zł)

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkopostnych Rekolekcji.