05.06.2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA - Ogłoszenia parafialne (06.06.2021)

Na  X Niedzielę  Zwykłą

06.06.2021

1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Uroczystość udzielenia  Sakramentu Bierzmowania, ceremonia odbędzie się podczas mszy św. o godz. 11:30.

Dzisiaj zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. ZAPRASZAMY po wieczornych mszach św. na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tradycyjnie – do piątku – do uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa, po mszach wieczornych w ramach Nabożeństwa czerwcowego pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

3. Serdeczne podziękowania wszystkim biorącym czynny udział w Uroczystości Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy, służbie liturgicznej, panom niosącym baldachim,  pocztom sztandarowym, dzieciom pierwszokomunijnym i małej grupce dzieci sypiące kwiaty.

4. W Pątek (11 czerwca ) UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00.  Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.  Prosimy przed odejściem po spowiedzi o spryskanie folii środkiem  dezynfekującym.

6. W Kurii Diecezjalnej otrzymaliśmy dwie publikacje broszurowe, by dopomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w dwóch istotnych sprawach, jak wskazują tytuły:  „Dzieci w wirtualnej sieci”  oraz „Gdy dziecko pyta o seks”. Broszury są do dyspozycji, można zabrać do domu, by skorzystać z informacji w nich zawartych..

Od jutra po zmianach obostrzeń z powodu epidemii „COVID-19”, w naszym Kościele może  przebywać jednocześnie do 16 osób – nie zaszczepionych.

KAŻDY  WCHODZĄCY  DO  KOŚCIOŁA  ZABIERA  Z KOSZYKA  KARTECZKĘ Z NUMEREM  I ZAJMUJE MIEJSCE.  BRAK KARTECZEK –  ZNAKIEM DLA POZOSTAŁYCH, BY POZOSTALI W ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOŚCI MIĘDZY SOBĄ PRZED KOŚCIOŁEM.

Przy wyjściu prosimy o zwrot numerków do koszyczka.

W Kościele nadal obowiązują; dezynfekcja i maseczki zakrywające usta i nos.