28.03.2021

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - PALMOWA - Ogłoszenia parafialne (28.03.2021)

Na  VI Niedzielę  Wielkiego Postu - PALMOWA

28.03.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień.
    Ostatnie GORZKIE ŻALE z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:15.
    Po Mszach św. zbiórka do puszki na remont wieży naszego kościoła.

2. W poniedziałek, wtorek i środę dodatkowy czas spowiedzi w naszej Parafii: rano od godz. 8:00 do 9:00 a po południu od godz. 17:00 do nabożeństwa. W tych dniach będzie również możliwość odwiedzenia chorych, po wcześniejszym umówieniu się z kapłanem co do dnia i godziny. (tel. 32 231 67 10).

3. W Wielki Czwartek prosimy młodzież i chętnych do dekoracji Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu na godz. 10:00.

4. Od czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne, w te dni nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

• WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii o godz. 18:00, następnie Adoracja Najśw. Sakramentu przy Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy) do godz. 21:00.

• WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
      Adoracja Najśw. Sakramentu od 10:00 – 12:00 i od 15:00 do Drogi Krzyżowej o godz.17:30. Rozpoczęcie Ceremonii Wielkiego Piątku o godz. 18:00. Adoracja przy Bożym Grobie do 21.00. Ofiary składane przy adoracji KRZYŻA przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia.

• WIELKA SOBOTA – Adoracja przy Bożym Grobie od 10:00 – 12:00 i od 15:00 do Ceremonii Wigilii Paschalnej, które rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Podobnie jak w roku ubiegłym, nie ma poświęcenia pokarmów.

• NIEDZIELA WIELKANOCNA Procesja i Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6:00.
      Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe i służbę ołtarza.
      Kolejne Msze św. o godz. 9:30; 11:30 i dodatkowa o 13:00 oraz o 18:00.

5. Można zakupić w zakrystii świece wielkanocne tzw. „paschaliki” – duże 10:00 zł , małe – 6.00 zł. Ogólnopolska akcja pomocowa  CARITAS.

Ze względu na kolejne obostrzenia epidemii „COVID 19”, w naszym kościółku jednocześnie może przebywać do 12 osób.

KAŻDY  WCHODZĄCY  DO  KOŚCIOŁA  ZABIERA  Z KOSZYKA  KARTECZKĘ Z NUMEREM  I ZAJMUJE MIEJSCE.  BRAK KARTECZEK –  ZNAKIEM DLA POZOSTAŁYCH, BY POZOSTALI W ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOŚCI MIĘDZY SOBĄ PRZED KOŚCIOŁEM.

Przy wyjściu prosimy o zwrot numerków do koszyczka.

W Kościele obowiązują; dezynfekcja i maseczki zakrywające usta i nos.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu realizując swoje postanowienia.