Aktualności z Parafii oraz inne komunikaty i informacje

21.02.2021

Bierzmowanie dal dorosłych - Katedra w Gliwicach (20.03.2021)

Bierzmowanie dorosłych w sobotę
20 marca 2021 r.
w kościele katedralnym

Dnia 20 marca br. o godz. 15.00 w katedrze Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych (osób, które ukończyły 18 rok życia).

Prosimy o poinformowanie zainteresowanych, szczególnie tych, którzy w zeszłym roku nie mogli przystąpić do tego sakramentu ze względu na panującą epidemię.

Kandydaci do bierzmowania zgłaszają się w katedrze w dniu bierzmowania o godz. 14:00. Wymagany komplet dokumentów, które należy przedłożyć to:

• świadectwo chrztu,
  • przekaz proboszcza lub wikariusza miejsca zamieszkania kandydata, zawierający adnotację o przygotowaniu do przyjęcia sakramentu,
  • czytelnie i dokładnie wypełnione zaświadczenie bierzmowania.

Kandydatów należy poinformować, że ze względu na ograniczenia co do ilości osób mogących uczestniczyć w sprawowaniu liturgii w kościołach, będzie jeden urzędowy świadek dla wszystkich oraz że może im towarzyszyć w tym wydarzeniu tylko jedna osoba.

Prosimy zadbać również o to, by kandydaci do bierzmowania byli już po przyjętym sakramencie pokuty.