26.07.2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE (26.07.2020)

Na XVII Niedzielę Okresu Zwykłego.

26.07.2020

1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła w ciągu roku.

2. W ostatnią  niedzielę podczas zbiórki do puszki na remont wieży naszego kościoła, dzięki ofiarności parafian i zaangażowaniu Rady Parafialnej zebraliśmy 1523.00 zł oraz prywatna ofiara w tygodniu 200 zł.  Bóg zapłać za ofiary.

3. W dzisiejszą sobotę wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszach św. - dzisiaj wieczorem i przez niedzielę, będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom i ich pojazdom.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę (2 sierpnia) można uzyskać odpust zupełny tzw. PORCJUNKULI.

Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego: sakrament pokuty i Komunia św. nawiedzenie kościoła, modlitwa- „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”  oraz modlitwa  w intencjach Ojca Świętego, - wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

6. W okresie  wakacyjnym, pozostajemy przy Nabożeństwie Różańcowym w soboty o godz. 17:30,  natomiast pozostałe nabożeństwa wznowimy od września – jeżeli nie będzie innych ustaleń.

7. W czasie wakacji  (do końca sierpnia) zgodnie z praktyką poprzednich lat, kancelaria parafialna jest czynna półgodziny po mszach św. z wyjątkiem niedziel i świąt.

8. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.  Prosimy przed odejściem po spowiedzi o spryskanie folii środkiem  dezynfekującym.

9. W tym tygodniu odszedł do Pana:

Stanisław  ŁASTAWIECKI – z ul. Brzozowej,
    Wieczny odpoczynek, daj mu racz Panie ……………....

W Kościele nadal obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.