30.05.2020

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA (ZESŁANIE DUCHA ŚW.)- OGŁOSZENIA PARAFIALNE (31.05.2020)

Na Niedzielę ZESŁANIA DUCHA ŚW.

31.05.2020

1. W dzisiejszą Niedzielę — Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
    Kończy się Okres Wielkanocny, od poniedziałku rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego.

2. W poniedziałek Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO DO SERCA JEZUSOWEGO – Czerwcowe, odprawiane po mszy świętej wieczornej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. Odwiedziny chorych mogą się odbywać jedynie na prośbę telefoniczną w umówionym  dniu i godzinie.

5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Świętej.  Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

6. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. Prosimy przed odejściem po spowiedzi o spryskanie folii środkiem dezynfekującym.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary na kościół, składane na konto parafialne lub w różny sposób przekazywane duszpasterzom.

8. Otrzymaliśmy nowe dekrety od Ks. Biskupa Gliwickiego Jana Kopiec.

• Z dniem 7 czerwca 2020 r. odwołuje się ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej (informacja o dyspensie).

• „Możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała, ale tylko wokół kościoła z czterema błogosławieństwami bez konieczności budowania osobnych ołtarzy.
      Należy przy tym zachować wskazane normy państwowe, zgodnie z którymi w zgromadzeniach poza budynkami kultu może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób, a także odpowiednie zalecenia sanitarne (zasłanianie ust i nosa lub odstęp 2 metrów).
      Zalecam natomiast adorację najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej.” - .

Z Dekretu Biskupa Gliwickiego.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”  i  „Posłaniec”.

ZASADY UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW, I NABOŻEŃSTWACH BEZ OGRANICZEŃ  ILOŚCIOWYCH
– jednak w Kościele nadal obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.