05.04.2020

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE (05.04.2020)

Na 6 Niedzielę Wielkiego Postu.

05.01.2020

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień.
Kościół Świętej Rodziny w Gliwicach będzie otwarty w dzisiejszą niedzielę  od godz. 12:00 do 15:00 dla wiernych pragnących

ADORACJI  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU.

Jednorazowo w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób.  Jest to okazja do osobistej modlitwy. Wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty, prosimy, aby umówić się osobiście - telefonicznie   32 231 67 10.

Transmisje internetowe z naszej Parafii będą dostępne na wyżej podanych stronach (strona www, Facebook);

Niedziela Palmowa  (5 kwiecień )

- o godz.  9.30

Wielkopiątkowe Ceremonie   ( 10 kwiecień )

- o godz. 18.00

Niedziela Wielkanocna  ( 12 kwiecień )

- o godz.  9.30

Intencją  dla Róż Różańcowych na miesiąc kwiecień jest:

Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo M. B. za wszystkich chorych, osoby w niebezpieczeństwie śmierci, personel medyczny oraz o ustanie szerzącej się epidemii.

Wiele jest pytań odnośnie 1-wszej Komunii Dzieci. Trudno cokolwiek powiedzieć o terminie, bo sytuacja ciągle się zmienia. Proszę rodziców, by zadbali o swoje pociechy i powtarzali z dziećmi wszystkie modlitwy i materiał przygotowawczy do sakramentu Pokuty i Eucharystii.

Zaplanowane na dany dzień intencje mszalne będą odprawiane tego dnia przez miejscowych duszpasterzy w czasie indywidualnych Mszy świętych bez udziału wiernych.

Pragniemy podziękować za wszelkie ofiary na kościół, składane na konto parafialne oraz w różny sposób przekazywane duszpasterzom.

Uroczystości pogrzebowe będą ograniczone jedynie do trzeciej stacji (przy grobie na cmentarzu), w obecności najbliższej rodziny (nie więcej niż 5 osób). Msza św. pogrzebowa może być odprawiona w dniu pogrzebu, ale bez ludu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego.

Zachęcamy do codziennej modlitwy w gronie rodzinnym, łącząc się duchowo z miejscowymi duszpasterzami, którzy w tych dniach o godz. 20:30 gromadzić się będą na wspólnej modlitwie różańcowej zakończonej Apelem Jasnogórskim w zamkniętym Kościele.

Zasady bezpieczeństwa instytucji SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNYCH obowiązują do odwołania, w związku z ogłoszeniem Epidemii Koronawirusa w Naszym Kraju.

Na stronie internetowej Naszej Parafii jest umieszczony Dekret Biskupa Naszej Diecezji dotyczący sytuacji epidemiologicznej na najbliższy okres i Wielki Tydzień.

Ks. Stanisław Michalik MSF – proboszcz
wraz z miejscowymi duszpasterzami.